Nasza Loteria

Jak znaleźć pracę zdalną na Mazowszu?

Materiał informacyjny GoWork.pl
Praca zdalna istnieje od dawna, jednak można powiedzieć, że „rozkwitła” dopiero w czasach pandemii COVID-19. Wielu pracodawców przekonało się, że ich pracownicy są równie – a czasami nawet lepiej – wydajni, pracując w domu, toteż po zakończeniu lockdownu, nie wymagali od nich powrotu do biur. Mało tego, od niedawna praca zdalna trafiła oficjalnie do Kodeksu Pracy, a więc wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na zawsze. W jakich branżach można pracować zdalnie na Mazowszu? Gdzie szukać ofert? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

IT
Praca w IT to na Mazowszu w większości przypadków praca zdalna. Dotyczy między innymi programistów, a ci bez problemu mogą pracować w domu, kawiarni czy nawet na świeżym powietrzu – najważniejsze, aby mieli dostęp do Internetu, potrzebny sprzęt i miejsce, w którym będą mogli zorganizować sobie stanowisko pracy. Poza web developerami, zdalnie mogą pracować także architekci IT, analitycy danych, menadżerowie produktu, scrum masterzy czy UX designerzy.

Najwięcej ofert pracy zdalnej na Mazowszu pojawia się w Warszawie, Płocku i Nowym Dworze Mazowieckim, ale jej popularność jest stosunkowo wysoka także w pozostałych miastach województwa mazowieckiego. Co ważne, pracodawcy, którzy oferują pracę w trybie home office, zapewniają niezbędne narzędzia do pracy, a do tego są zobowiązani do finansowego wsparcia swoich pracowników. Mowa tu kosztach związanych z energią elektryczną czy dostępem do Internetu. Warto pamiętać, że na Mazowszu branża IT to obszar, który rozwija się szybko i dynamicznie. Prognozuje się, że w najbliższej przyszłości powstaną nowe zawody, a te, które znamy już dzisiaj, wzrosną na znaczeniu. Wszystkie jednak będzie można wykonywać zdalnie lub hybrydowo.

Marketing i e-commerce
Oferty na GoWork, które dotyczą pracy zdalnej na Mazowszu, są skierowane również w dużej mierze do pracowników z obszaru marketingu – zwłaszcza internetowego. Bowiem w przypadku większości stanowisk, aby móc wykonywać swoje obowiązki, wystarczy dostęp do sieci i smartfon. Zdalnie mogą pracować między innymi specjaliści ds. social media, copywriterzy, specjaliści SEO, brand managerowie, graficy komputerowi i content managerowie.

Pokrewną dziedziną, która również w dużej mierze opiera się na home office na Mazowszu, jest e-commerce, czyli handel elektroniczny. Jak wskazuje już sama nazwa, sprzedawanie i kupowanie towarów odbywa się tutaj za pośrednictwem Internetu, a więc wystarczy być online, aby móc wykonywać swoje obowiązki. Do najpopularniejszych zawodów, których przedstawiciele pracują najczęściej w domu, należą między innymi: administrator sklepów internetowych, analityk systemowy, specjalista ds. e-commerce, moderator treści i informatyk.

Inne branże, które oferują pracę zdalną na Mazowszu
Choć na Mazowszu najłatwiej o pracę zdalną w IT i marketingu, nie brakuje ofert pracy dotyczących zatrudnienia w trybie home office w innych sektorach. Zdalnie można pracować tutaj także w:

  • edukacji – poszukiwani są nauczyciele i lektorzy języków obcych do udzielania korepetycji online;
  • zdrowiu i opiece – oferty są skierowane często do psychoterapeutów i psychodietetyków w celu prowadzenia terapii online;
  • administracji biurowej – ogłoszenia dotyczą pracy w obsłudze klienta online lub telefonicznej; najpopularniejszym stanowiskiem jest tutaj wirtualna asystentka;
  • call center – zapotrzebowanie na Mazowszu odnotowuje się na osoby do telefonicznego umawiania spotkań, rejestratorki medyczne i przedstawicieli obsługi klienta bankowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na plonsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto